2.League, Group East
Day 1 27-28 July
Ceramika Opoczno - KSZO Ostrowiec 1:2
Dolcan Ząbki - Hetman Zamość 0:1
Gornik Łęczna - Okocimski Brzesko 1:1
Wawel Kraków - Avia Świdnik 1:1
Petrochemia Płock - Pomezania Malbork 3:0
Stal Mielec - Jeziorak Iława 3:0
Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 1:1
Siarka Tarnobrzeg - Cracovia 5:1
Świt Nowy Dwór - RKS Radomsko 1:1
Day 2 3-4 August
KSZO Ostrowiec - RKS Radomsko 4:2
Cracovia - Świt Nowy Dwór 1:0
Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 0:1
Jeziorak Iława - Unia Tarnów 2:1
Pomezania Malbork - Stal Mielec 0:4
Avia Świdnik - Petrochemia Płock 0:1
Okocimski Brzesko - Wawel Kraków 3:2
Hetman Zamość - Gornik Łęczna 2:1
Ceramika Opoczno - Dolcan Ząbki 0:1
Day 3 10-11 August
Dolcan Ząbki - KSZO Ostrowiec 2:4
Gornik Łęczna - Ceramika Opoczno 1:2
Wawel Kraków - Hetman Zamość 3:2
Petrochemia Płock - Okocimski Brzesko 6:1
Stal Mielec - Avia Świdnik 1:1
Unia Tarnów - Pomezania Malbork 3:1
Siarka Tarnobrzeg - Jeziorak Iława 2:0
Świt Nowy Dwór - Stal Stalowa Wola 0:0
RKS Radomsko - Cracovia 3:0
Day 4 17-18 August
KSZO Ostrowiec - Cracovia 1:1
Stal Stalowa Wola - RKS Radomsko 1:1
Jeziorak Iława - Świt Nowy Dwór 2:0
Pomezania Malbork - Siarka Tarnobrzeg 0:1
Avia Świdnik - Unia Tarnów 3:2
Okocimski Brzesko - Stal Mielec 1:1
Hetman Zamość - Petrochemia Płock 2:0
Ceramika Opoczno - Wawel Kraków 4:2
Dolcan Ząbki - Gornik Łęczna 2:0
Day 5 24-25 August
Gornik Łęczna - KSZO Ostrowiec 0:2
Wawel Kraków - Dolcan Ząbki 2:2
Petrochemia Płock - Ceramika Opoczno 3:0
Stal Mielec - Hetman Zamość 1:1
Unia Tarnów - Okocimski Brzesko 1:0
Siarka Tarnobrzeg - Avia Świdnik 1:2
Świt Nowy Dwór - Pomezania Malbork 1:1
RKS Radomsko - Jeziorak Iława 0:2
Cracovia - Stal Stalowa Wola 1:1
Day 6 28 August
KSZO Ostrowiec - Stal Stalowa Wola 1:1
Jeziorak Iława - Cracovia 0:2
Pomezania Malbork - RKS Radomsko 3:1
Avia Świdnik - Świt Nowy Dwór 1:1
Okocimski Brzesko - Siarka Tarnobrzeg 2:2
Hetman Zamość - Unia Tarnów 0:1
Ceramika Opoczno - Stal Mielec 0:0
Dolcan Ząbki - Petrochemia Płock 2:2
Gornik Łęczna - Wawel Kraków 4:1
Day 7 31 August-1 September
Wawel Kraków - KSZO Ostrowiec 2:2
Petrochemia Płock - Gornik Łęczna 4:1
Stal Mielec - Dolcan Ząbki 3:2
Unia Tarnów - Ceramika Opoczno 4:0
Siarka Tarnobrzeg - Hetman Zamość 1:0
Świt Nowy Dwór - Okocimski Brzesko 0:5
RKS Radomsko - Avia Świdnik 1:0
Cracovia - Pomezania Malbork 2:0
Stal Stalowa Wola - Jeziorak Iława 0:0
Day 8 7-8 September
KSZO Ostrowiec - Jeziorak Iława 4:2
Pomezania Malbork - Stal Stalowa Wola 2:1
Avia Świdnik - Cracovia 1:1
Okocimski Brzesko - RKS Radomsko 1:0
Hetman Zamość - Świt Nowy Dwór 2:2
Ceramika Opoczno - Siarka Tarnobrzeg 2:0
Dolcan Ząbki - Unia Tarnów 2:2
Gornik Łęczna - Stal Mielec 0:1
Wawel Kraków - Petrochemia Płock 2:1
Day 9 14-15 September
Petrochemia Płock - KSZO Ostrowiec 6:1
Stal Mielec - Wawel Kraków 0:1
Unia Tarnów - Gornik Łęczna 1:0
Siarka Tarnobrzeg - Dolcan Ząbki 1:2
Świt Nowy Dwór - Ceramika Opoczno 2:1
RKS Radomsko - Hetman Zamość 2:1
Cracovia - Okocimski Brzesko 0:1
Stal Stalowa Wola - Avia Świdnik 2:1
Jeziorak Iława - Pomezania Malbork 4:1
Day 10 21-22 September
KSZO Ostrowiec - Pomezania Malbork 0:1
Avia Świdnik - Jeziorak Iława 3:2
Okocimski Brzesko - Stal Stalowa Wola 0:0
Hetman Zamość - Cracovia 1:1
Ceramika Opoczno - RKS Radomsko 5:2
Dolcan Ząbki - Świt Nowy Dwór 1:2
Gornik Łęczna - Siarka Tarnobrzeg 0:1
Wawel Kraków - Unia Tarnów 0:0
Petrochemia Płock - Stal Mielec 6:0
Day 11 2 October
Stal Mielec - KSZO Ostrowiec 0:3
Unia Tarnów - Petrochemia Płock 1:1
Siarka Tarnobrzeg - Wawel Kraków 0:1
Świt Nowy Dwór - Gornik Łęczna 2:4
RKS Radomsko - Dolcan Ząbki 1:1
Cracovia - Ceramika Opoczno 1:2
Stal Stalowa Wola - Hetman Zamość 1:0
Jeziorak Iława - Okocimski Brzesko 1:1
Pomezania Malbork - Avia Świdnik 1:1
Day 12 5-6 October
KSZO Ostrowiec - Avia Świdnik 3:0
Okocimski Brzesko - Pomezania Malbork 1:0
Hetman Zamość - Jeziorak Iława 3:0
Ceramika Opoczno - Stal Stalowa Wola 2:0
Dolcan Ząbki - Cracovia 1:4
Gornik Łęczna - RKS Radomsko 2:0
Wawel Kraków - Świt Nowy Dwór 1:1
Petrochemia Płock - Siarka Tarnobrzeg 4:2
Stal Mielec - Unia Tarnów 0:2
Day 13 12-13 October
Unia Tarnów - KSZO Ostrowiec 0:0
Siarka Tarnobrzeg - Stal Mielec 2:2
Świt Nowy Dwór - Petrochemia Płock 0:2
RKS Radomsko - Wawel Kraków 1:0
Cracovia - Gornik Łęczna 0:2
Stal Stalowa Wola - Dolcan Ząbki 3:1
Jeziorak Iława - Ceramika Opoczno 2:0
Pomezania Malbork - Hetman Zamość 1:2
Avia Świdnik - Okocimski Brzesko 3:2
Day 14 19-20 October
KSZO Ostrowiec - Okocimski Brzesko 2:2
Hetman Zamość - Avia Świdnik 1:1
Ceramika Opoczno - Pomezania Malbork 3:0 wo
Dolcan Ząbki - Jeziorak Iława 2:2
Wawel Kraków - Cracovia 1:1
Petrochemia Płock - RKS Radomsko 7:1
Stal Mielec - Świt Nowy Dwór 0:2
Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 1:1
Postponed 23 October
Gornik Łęczna - Stal Stalowa Wola 2:1
Day 15 26-27 October
Siarka Tarnobrzeg - KSZO Ostrowiec 1:3
Świt Nowy Dwór - Unia Tarnów 1:1
RKS Radomsko - Stal Mielec 1:0
Cracovia - Petrochemia Płock 0:4
Stal Stalowa Wola - Wawel Kraków 1:1
Jeziorak Iława - Gornik Łęczna 1:0
Pomezania Malbork - Dolcan Ząbki 3:0
Avia Świdnik - Ceramika Opoczno 0:0
Okocimski Brzesko - Hetman Zamość 0:0
Advanced 30 October
Stal Mielec - Cracovia 0:3 wo
Day 16 2-3 November
KSZO Ostrowiec - Hetman Zamość 3:0
Ceramika Opoczno - Okocimski Brzesko 1:0
Dolcan Ząbki - Avia Świdnik 1:1
Gornik Łęczna - Pomezania Malbork 5:0
Wawel Kraków - Jeziorak Iława 3:2
Petrochemia Płock - Stal Stalowa Wola 0:1
Unia Tarnów - RKS Radomsko 2:0
Siarka Tarnobrzeg - Świt Nowy Dwór 2:2
Advanced 9-10 November
Pomezania Malbork - Wawel Kraków 3:0
Okocimski Brzesko - Dolcan Ząbki 1:2
Day 17 16-17 November
Świt Nowy Dwór - KSZO Ostrowiec 1:0
RKS Radomsko - Siarka Tarnobrzeg 0:2
Cracovia - Unia Tarnów 3:2
Stal Stalowa Wola - Stal Mielec 4:1
Jeziorak Iława - Petrochemia Płock 0:0
Avia Świdnik - Gornik Łęczna 1:2
Hetman Zamość - Ceramika Opoczno 4:4
Day 18 15-16 March
KSZO Ostrowiec - Ceramika Opoczno 2:1
Hetman Zamość - Dolcan Ząbki 0:0
Okocimski Brzesko - Gornik Łęczna 1:1
Avia Świdnik - Wawel Kraków 1:1
Pomezania Malbork - Petrochemia Płock 1:3
Jeziorak Iława - Stal Mielec 0:0
Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 5:0
Cracovia - Siarka Tarnobrzeg 1:0
RKS Radomsko - Świt Nowy Dwór 2:1
Day 19 22-23 March
RKS Radomsko - KSZO Ostrowiec 3:1
Świt Nowy Dwór - Cracovia 3:2
Siarka Tarnobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:1
Unia Tarnów - Jeziorak Iława 1:4
Stal Mielec - Pomezania Malbork 1:1
Petrochemia Płock - Avia Świdnik 3:1
Wawel Kraków - Okocimski Brzesko 1:1
Gornik Łęczna - Hetman Zamość 4:0
Dolcan Ząbki - Ceramika Opoczno 0:2
Day 20 28-29 March
KSZO Ostrowiec - Dolcan Ząbki 2:0
Ceramika Opoczno - Gornik Łęczna 1:1
Hetman Zamość - Wawel Kraków 1:3
Okocimski Brzesko - Petrochemia Płock 0:0
Avia Świdnik - Stal Mielec 3:1
Pomezania Malbork - Unia Tarnów 2:1
Jeziorak Iława - Siarka Tarnobrzeg 3:0
Stal Stalowa Wola - Świt Nowy Dwór 1:0
Cracovia - RKS Radomsko 1:0
Day 21 5-6 April
Cracovia - KSZO Ostrowiec 0:2
RKS Radomsko - Stal Stalowa Wola 0:0
Świt Nowy Dwór - Jeziorak Iława 1:1
Siarka Tarnobrzeg - Pomezania Malbork 0:0
Unia Tarnów - Avia Świdnik 4:1
Stal Mielec - Okocimski Brzesko 1:1
Petrochemia Płock - Hetman Zamość 5:0
Wawel Kraków - Ceramika Opoczno 0:3
Gornik Łęczna - Dolcan Ząbki 3:1
Day 22 12-13 April
KSZO Ostrowiec - Gornik Łęczna 1:0
Dolcan Ząbki - Wawel Kraków 2:0
Ceramika Opoczno - Petrochemia Płock 2:2
Hetman Zamość - Stal Mielec 2:1
Okocimski Brzesko - Unia Tarnów 2:0
Avia Świdnik - Siarka Tarnobrzeg 2:2
Pomezania Malbork - Świt Nowy Dwór 1:2
Jeziorak Iława - RKS Radomsko 1:2
Stal Stalowa Wola - Cracovia 3:1
Day 23 19-20 April
Stal Stalowa Wola - KSZO Ostrowiec 4:2
Cracovia - Jeziorak Iława 0:0
RKS Radomsko - Pomezania Malbork 2:0
Świt Nowy Dwór - Avia Świdnik 0:1
Siarka Tarnobrzeg - Okocimski Brzesko 1:2
Unia Tarnów - Hetman Zamość 1:1
Stal Mielec - Ceramika Opoczno 0:4
Petrochemia Płock - Dolcan Ząbki 3:0
Wawel Kraków - Gornik Łęczna 3:2
Day 24 26-27 April
KSZO Ostrowiec - Wawel Kraków 3:1
Gornik Łęczna - Petrochemia Płock 0:0
Dolcan Ząbki - Stal Mielec 1:0
Ceramika Opoczno - Unia Tarnów 2:0
Hetman Zamość - Siarka Tarnobrzeg 1:0
Okocimski Brzesko - Świt Nowy Dwór 1:0
Avia Świdnik - RKS Radomsko 1:2
Pomezania Malbork - Cracovia 1:0
Jeziorak Iława - Stal Stalowa Wola 0:1
Day 25 3-4 May
Jeziorak Iława - KSZO Ostrowiec 0:0
Stal Stalowa Wola - Pomezania Malbork 2:1
Cracovia - Avia Świdnik 0:0
RKS Radomsko - Okocimski Brzesko 1:0
Świt Nowy Dwór - Hetman Zamość 2:0
Siarka Tarnobrzeg - Ceramika Opoczno 1:0
Unia Tarnów - Dolcan Ząbki 1:0
Stal Mielec - Gornik Łęczna 0:1
Petrochemia Płock - Wawel Kraków 3:0
Day 26 7 May
Avia Świdnik - KSZO Ostrowiec 2:2
Pomezania Malbork - Okocimski Brzesko 0:3
Jeziorak Iława - Hetman Zamość 1:1
Stal Stalowa Wola - Ceramika Opoczno 3:1
RKS Radomsko - Gornik Łęczna 0:0
Świt Nowy Dwór - Wawel Kraków 0:2
Siarka Tarnobrzeg - Petrochemia Płock 0:1
Unia Tarnów - Stal Mielec 2:1
Day 27 10-11 May
KSZO Ostrowiec - Petrochemia Płock 1:0
Wawel Kraków - Stal Mielec 2:1
Gornik Łęczna - Unia Tarnów 1:0
Dolcan Ząbki - Siarka Tarnobrzeg 1:0
Ceramika Opoczno - Świt Nowy Dwór 8:1
Hetman Zamość - RKS Radomsko 2:1
Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2
Avia Świdnik - Stal Stalowa Wola 0:1
Pomezania Malbork - Jeziorak Iława 1:0
Day 28 14 May
KSZO Ostrowiec - Unia Tarnów 3:1
Stal Mielec - Siarka Tarnobrzeg 0:0
Petrochemia Płock - Świt Nowy Dwór 3:0
Wawel Kraków - RKS Radomsko 2:1
Gornik Łęczna - Cracovia 0:3
Dolcan Ząbki - Stal Stalowa Wola 1:3
Ceramika Opoczno - Jeziorak Iława 2:2
Hetman Zamość - Pomezania Malbork 1:0
Okocimski Brzesko - Avia Świdnik 3:0
Day 29 17-18 May
Pomezania Malbork - KSZO Ostrowiec 1:0
Jeziorak Iława - Avia Świdnik 2:1
Stal Stalowa Wola - Okocimski Brzesko 4:0
Cracovia - Hetman Zamość 0:0
RKS Radomsko - Ceramika Opoczno 1:0
Świt Nowy Dwór - Dolcan Ząbki 2:1
Siarka Tarnobrzeg - Gornik Łęczna 1:0
Unia Tarnów - Wawel Kraków 1:1
Stal Mielec - Petrochemia Płock 0:2
Day 30 24-25 May
KSZO Ostrowiec - Stal Mielec 4:1
Petrochemia Płock - Unia Tarnów 2:0
Wawel Kraków - Siarka Tarnobrzeg 4:2
Gornik Łęczna - Świt Nowy Dwór 4:0
Dolcan Ząbki - RKS Radomsko 1:0
Ceramika Opoczno - Cracovia 1:0
Hetman Zamość - Stal Stalowa Wola 1:2
Okocimski Brzesko - Jeziorak Iława 1:1
Avia Świdnik - Pomezania Malbork 3:1
Postponed 28 May
Cracovia - Dolcan Ząbki 2:0
Day 31 14-15 June
Okocimski Brzesko - KSZO Ostrowiec 0:1
Avia Świdnik - Hetman Zamość 6:2
Pomezania Malbork - Ceramika Opoczno 1:1
Jeziorak Iława - Dolcan Ząbki 5:1
Stal Stalowa Wola - Gornik Łęczna 2:0
Cracovia - Wawel Kraków 0:1
RKS Radomsko - Petrochemia Płock 0:2
Świt Nowy Dwór - Stal Mielec 3:0 wo
Siarka Tarnobrzeg - Unia Tarnów 0:0
Day 32 18 June
KSZO Ostrowiec - Siarka Tarnobrzeg 3:0
Unia Tarnów - Świt Nowy Dwór 1:0
Stal Mielec - RKS Radomsko 0:3 wo
Petrochemia Płock - Cracovia 3:1
Wawel Kraków - Stal Stalowa Wola 2:2
Gornik Łęczna - Jeziorak Iława 1:1
Dolcan Ząbki - Pomezania Malbork 1:1
Ceramika Opoczno - Avia Świdnik 4:1
Postponed 19 June
Hetman Zamość - Okocimski Brzesko 0:1
Day 33 21-22 June
Hetman Zamość - KSZO Ostrowiec 0:1
Okocimski Brzesko - Ceramika Opoczno 1:1
Avia Świdnik - Dolcan Ząbki 3:2
Pomezania Malbork - Gornik Łęczna 0:4
Jeziorak Iława - Wawel Kraków 1:0
Stal Stalowa Wola - Petrochemia Płock 1:0
Cracovia - Stal Mielec 3:0 wo
RKS Radomsko - Unia Tarnów 1:2
Świt Nowy Dwór - Siarka Tarnobrzeg 4:2
Day 34 25 June
KSZO Ostrowiec - Świt Nowy Dwór 4:1
Siarka Tarnobrzeg - RKS Radomsko 0:1
Unia Tarnów - Cracovia 1:0
Stal Mielec - Stal Stalowa Wola 0:3 wo
Petrochemia Płock - Jeziorak Iława 1:2
Wawel Kraków - Pomezania Malbork 4:2
Gornik Łęczna - Avia Świdnik 2:0
Dolcan Ząbki - Okocimski Brzesko 0:1
Ceramika Opoczno - Hetman Zamość 3:0
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
| | Home matches | Away matches |
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
| Name M Pts For Ag W D L Diff| For Ag W D L | For Ag W D L |
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
| 1.Petrochemia Płock 34 72 83 - 23 22 6 6 60 | 62 - 11 15 0 2 | 21 - 12 7 6 4 |
| 2.KSZO Ostrowiec 34 70 67 - 37 21 7 6 30 | 41 - 14 13 3 1 | 26 - 23 8 4 5 |
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
| 3.Stal Stalowa Wola 34 68 56 - 25 19 11 4 31 | 37 - 11 13 3 1 | 19 - 14 6 8 3 |
| 4.Ceramika Opoczno 34 56 63 - 40 16 8 10 23 | 41 - 14 11 4 2 | 22 - 26 5 4 8 |
| 5.Wawel Kraków 34 50 50 - 54 13 11 10 -4 | 33 - 26 8 8 1 | 17 - 28 5 3 9 |
| 6.Okocimski Brzesko 34 49 40 - 36 12 13 9 4 | 18 - 13 6 8 3 | 22 - 23 6 5 6 |
| 7.Unia Tarnów 34 49 41 - 41 13 10 11 0 | 26 - 12 10 6 1 | 15 - 29 3 4 10 |
| 8.Jeziorak Iława 34 48 46 - 39 12 12 10 7 | 25 - 11 9 5 3 | 21 - 28 3 7 7 |
| 9.Górnik Łęczna 34 48 49 - 36 14 6 14 13 | 30 - 14 9 3 5 | 19 - 22 5 3 9 |
|10.RKS Radomsko 34 47 37 - 46 14 5 15 -9 | 19 - 12 10 3 4 | 18 - 34 4 2 11 |
|11.Cracovia 34 44 38 - 40 12 8 14 -2 | 15 - 15 7 4 6 | 23 - 25 5 4 8 |
|12.Avia Świdnik 34 39 46 - 55 9 12 13 -9 | 33 - 25 7 6 4 | 13 - 30 2 6 9 |
|13.Świt Nowy Dwór 34 39 38 - 59 10 9 15 -21 | 23 - 24 7 5 5 | 15 - 35 3 4 10 |
|14.Hetman Zamość 34 37 34 - 53 9 10 15 -19 | 23 - 19 7 5 5 | 11 - 34 2 5 10 |
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
|15.Siarka Tarnobrzeg 34 36 35 - 46 9 9 16 -11 | 19 - 18 5 5 7 | 16 - 28 4 4 9 |
|16.Pomezania Malbork 34 33 31 - 60 9 6 19 -29 | 21 - 24 8 2 7 | 10 - 36 1 4 12 |
|17.Dolcan Ząbki 34 32 36 - 60 8 8 18 -24 | 20 - 25 5 5 7 | 16 - 35 3 3 11 |
|18.Stal Mielec 34 21 24 - 64 4 9 21 -40 | 10 - 30 2 5 10 | 14 - 34 2 4 11 |
+------------------------------------------------------------------+----------------------------+----------------------------+
Stal Mielec withdrew after 30 matches. Its next matches will be turned to
walkovers.
Prepared and maintained by Paweł Mogielnicki